GALERIA NASZEGO HOTELU

JESTEŚ CIEKAWY, JAK WYGLĄDAMY OD ŚRODKA?
RESTAURACJA
POKOJE
ŁAZIENKI
SALE KONFERENCYJNE
Znajdujemy się zaledwie 11 minut od Międzynarodowych Targów Poznańskich, Starego Miasta oraz Stadionu Miejskiego. Do autostrady A2 i Dworca PKP dzielą nas 3 kilometry.
Serdecznie zapraszamy!

RESTAURACJA

Większość z nas bez trudu łączy nazwę restauracja z „restaurant”, co potwierdza jego francuski rodowód. Jednak niewielu wie, iż pierwszy raz termin „restaurant” został połączony z gastronomią w roku 1765 w momencie otwarcia sklepu w pobliżu Luwru. Jego właściciel Pan Boulanger, aby przekonać do swojego sklepu wykorzystał cytat z Ewangelii: „Venite ad me omnes qui gastro labouratis et ego vos restaurabo” i wyrył go na elewacji. Pierwotne znaczenie słowa restauracja jako odświeżenie, przywrócenie do stanu wyjściowego łączyło się z potrawami oferowanymi przez Pana Boulanger’a, czyli consommé – bulionami, które miały przywracać człowiekowi siły.

Jako zespół Karmell utożsamiamy się właśnie z tym znaczeniem restauracji. Pragniemy, aby dzięki serwowanym w Restauracji Karmell potrawom, Nasi goście nie tylko odzyskali utracone siły, ale również spędzili sympatycznie czas. W kuchni korzystamy z rozmaitych aromatów, oraz naturalnych i świeżych składników.
Doskonale zaaranżowane i klimatyczne wnętrze Restauracji Karmell, pozwoli w pełni się zrelaksować. Nasza restauracja to wyśmienita kuchnia oraz profesjonalna i serdeczna obsługa, gotowa sprostać Państwa oczekiwaniom. Dania zachwycają zarówno smakiem i swoim wyglądem.

Zapewniamy profesjonalną obsługę oraz serwujemy wyśmienite potrawy kuchni polskiej i europejskiej.

POKOJE

Słowo POKÓJ ma słowiańskie pochodzenie, a jego korzenie sięgają języka łacińskiego – PAX. Należy pamiętać jednak, iż znaczenie jako pomieszczenie, dopiero z czasem uzupełniło jego pierwotne tłumaczenie oznaczające koić, łagodzić, uspakajać. Rzeczownik pokój przede wszystkim oznacza stan równowagi psychicznej lub fizycznej spowodowany brakiem trosk. Właśnie z tą definicją pokoju szczególnie się utożsamiamy.

W naszym hotelu znajdują się pokoje w różnych standardach i z ilością łóżek, odpowiednio dopasowane do Państwa potrzeb. Wyposażone w nowoczesny sprzęt RTV, wygodne meble, oraz z przestronną łazienką, sprawią, że znajdą Państwo ukojenie dla nerwów, oraz spokój potrzebny do odpoczynku.

ŁAZIENKI

Słowo łazienka swoje korzenie ma w słowie „Łaźnia”. Pierwotnym słowem jest jednak „mała łaźnia”, którym niegdyś określano małą wanienkę. ŁAŹNIA natomiast oznacza ‘dom, gdzie ludzie się kąpią’. Łazienka to stosunkowo młody wynalazek, gdyż w połowie XX w. lokal z własną łazienką (a nie np. jedną na całe piętro kamienicy czynszowej) uważany był za oznakę luksusu, a pomieszczenia kąpielowe i sanitarne znajdowały się wyłącznie w domach bogatszych właścicieli.
DSC5918.jpg

SALE KONFERENCYJNE