Walentynki w Poznaniu.

Spis treści

Walentynki, czyli święto, które warto celebrować.

Przypadające 14 lutego Święto Zakochanych, potocznie nazywane Walentynkami, to coroczne święto, którego nazwa pochodzi od żyjącego w starożytnym Rzymie za panowania cesarza Klaudiusza II Gockiego, św. Walentego. 

Panujący wówczas cesarz zakazał młodym mężczyznom wchodzenia w związki małżeńskie. Św. Walenty złamał ten zakaz i potajemnie udzielał ślubów zakochanym. Obchodzone co roku święto ma przypominać, że miłość zawsze zwycięży. 

Z biegiem lat, święto przybrało bardzo komercyjny charakter. Firmy bowiem prześcigają się w specjalnych ofertach skierowanych tego dniach do par. 

Nie oznacza to jednakże, że nie można spędzić tego dnia „po swojemu”. Szczęście bowiem powinno być liczone w przeżytych wspólnie chwilach, a nie czekoladkach w kształcie serca. Co zatem warto robić tego dnia, aby był wyjątkowy?

Przepis na udane Walentynki.

Walentynki to święto obchodzone głównie przez pary – zarówno te z krótkim, jaki dłuższym stażem. Warto dołożyć wszelkich starań, aby ten dzień był wyjątkowy. 

Może to być udział w koncercie ulubionego zespołu, wspólny masaż relaksacyjny, kręgle, bilard, deser w kawiarni, kino, teatr, wernisaż, domowy seans filmowy, podwójna randka z przyjaciółmi. Doskonałym pomysłem jest również kilkudniowa wycieczka albo romantyczna kolacja. 

Decydując się na wyjazd, warto postawić na miejsce kuszące wieloma atrakcjami, a taki bez wątpienia jest Poznań, który nie bez powodu nazywany jest „Miastem Doznań”. Odwiedzając w lutym stolicę Wielkopolski, warto zawczasu zaplanować wszystkie atrakcje. Od odwiedzenia w samo południe historycznych Koziołków, przez spróbowanie rogala świętomarcińskiego, przejechanie się kolejką parkową „Maltanka”, spacer po parku Cytadela, po wizytę w Termach Maltańskich. 

Planując wyjazd nie można zapomnieć o zarezerwowaniu noclegu w znajdującym się w historycznej dzielnicy miasta hotelu. Warto postawić na miejsce, które nie tylko urzeknie wystrojem i obsługą ale może również pochwalić się serwującą doskonałe dania restauracją.

Hotel Korel i Restauracja Karmell, czyli duet idealny.

Hotel Korel to miejsce, które oferuje swoim gościom komfort oraz spokój w samym sercu Poznania. Hotel może pochwalić się doskonałą lokalizacją, dzięki której wszystkie najważniejsze atrakcje są „na wyciągnięcie ręki”. 

Oferuje ponadto swoim gościom pokoje o różnym standardzie, w tym Premium, składające się z przestronnego pomieszczenia, które będzie stanowiło idealne rozwiązanie na romantyczny pobyt dla par. 

Po atrakcjach, które zapewnia miasto, warto spędzić wieczór w restauracji Karmell, która jest doskonałym miejscem na spędzenie Walentynek zarówno przez przyjezdnych, gości hotelu Korel, jak i zakochanych par mieszkających na co dzień w stolicy Wielkopolski. 

Miejsce zachwyci wystrojem, intymna atmosfera zapewni romantyczny nastrój, a serwowane dania pobudzą zmysły i zadowolą nawet najbardziej wymagające podniebienia. Od lokalnych specjałów, po słodkie desery, restauracja Karmell wie co to znaczy „przez żołądek do serca”.

Więcej wpisów:

Ferie zimowe, czyli wyjazd z całą rodziną.

Spis treści Ferie, czyli zimowa przerwa międzysemestralna, to doskonała okazja do rodzinnego wyjazdu. Wspólnie spędzony czas zbliża do siebie domowników oraz tworzy wspomnienia na całe

Restauracja na imprezy okolicznościowe.

Spis treści Imprezy okolicznościowe, czyli uroczyste wydarzenia wydawane z jakiejś ściśle określonej okazji, są doskonałą okazją do spotkania się w gronie najbliższej rodziny i/lub przyjaciół.