Walentynki w Poznaniu.

Spis treści

Walentynki, czyli święto, które warto celebrować.

Przypadające 14 lutego Święto Zakochanych, potocznie nazywane Walentynkami, to coroczne święto, którego nazwa pochodzi od żyjącego w starożytnym Rzymie za panowania cesarza Klaudiusza II Gockiego, św. Walentego. 

Panujący wówczas cesarz zakazał młodym mężczyznom wchodzenia w związki małżeńskie. Św. Walenty złamał ten zakaz i potajemnie udzielał ślubów zakochanym. Obchodzone co roku święto ma przypominać, że miłość zawsze zwycięży. 

Z biegiem lat, święto przybrało bardzo komercyjny charakter. Firmy bowiem prześcigają się w specjalnych ofertach skierowanych tego dniach do par. 

Nie oznacza to jednakże, że nie można spędzić tego dnia „po swojemu”. Szczęście bowiem powinno być liczone w przeżytych wspólnie chwilach, a nie czekoladkach w kształcie serca. Co zatem warto robić tego dnia, aby był wyjątkowy?

Przepis na udane Walentynki.

Walentynki to święto obchodzone głównie przez pary – zarówno te z krótkim, jaki dłuższym stażem. Warto dołożyć wszelkich starań, aby ten dzień był wyjątkowy. 

Może to być udział w koncercie ulubionego zespołu, wspólny masaż relaksacyjny, kręgle, bilard, deser w kawiarni, kino, teatr, wernisaż, domowy seans filmowy, podwójna randka z przyjaciółmi. Doskonałym pomysłem jest również kilkudniowa wycieczka albo romantyczna kolacja. 

Decydując się na wyjazd, warto postawić na miejsce kuszące wieloma atrakcjami, a taki bez wątpienia jest Poznań, który nie bez powodu nazywany jest „Miastem Doznań”. Odwiedzając w lutym stolicę Wielkopolski, warto zawczasu zaplanować wszystkie atrakcje. Od odwiedzenia w samo południe historycznych Koziołków, przez spróbowanie rogala świętomarcińskiego, przejechanie się kolejką parkową „Maltanka”, spacer po parku Cytadela, po wizytę w Termach Maltańskich. 

Planując wyjazd nie można zapomnieć o zarezerwowaniu noclegu w znajdującym się w historycznej dzielnicy miasta hotelu. Warto postawić na miejsce, które nie tylko urzeknie wystrojem i obsługą ale może również pochwalić się serwującą doskonałe dania restauracją.

Hotel Korel i Restauracja Karmell, czyli duet idealny.

Hotel Korel to miejsce, które oferuje swoim gościom komfort oraz spokój w samym sercu Poznania. Hotel może pochwalić się doskonałą lokalizacją, dzięki której wszystkie najważniejsze atrakcje są „na wyciągnięcie ręki”. 

Oferuje ponadto swoim gościom pokoje o różnym standardzie, w tym Premium, składające się z przestronnego pomieszczenia, które będzie stanowiło idealne rozwiązanie na romantyczny pobyt dla par. 

Po atrakcjach, które zapewnia miasto, warto spędzić wieczór w restauracji Karmell, która jest doskonałym miejscem na spędzenie Walentynek zarówno przez przyjezdnych, gości hotelu Korel, jak i zakochanych par mieszkających na co dzień w stolicy Wielkopolski. 

Miejsce zachwyci wystrojem, intymna atmosfera zapewni romantyczny nastrój, a serwowane dania pobudzą zmysły i zadowolą nawet najbardziej wymagające podniebienia. Od lokalnych specjałów, po słodkie desery, restauracja Karmell wie co to znaczy „przez żołądek do serca”.

Więcej wpisów: