Wakacje w Poznaniu

Spis treści

Wakacje w Poznaniu.

Wakacje, czyli czas wolny od szkoły, pracy oraz obowiązków, często kojarzony jest z dłuższym odpoczynkiem poza domem, urlopem. Początek wakacji przypada najczęściej w połowie czerwca, koniec natomiast – z ostatnimi dnia sierpnia. 

Wraz z wrześniem bowiem dzieci wracają do szkół, a dorośli kończą urlopy i wracają do codziennych obowiązków. Wakacje to doskonały czas na wycieczki, zarówno te bliższe, jak i dalsze. Warto w tym czasie postawić na aktywność fizyczną i korzystać z pogody – samochód zamienić można na rower, a krótsze trasy pokonywać pieszo. 

Decydując się na wycieczkę poza swoje miasto, warto postawić na miejsce, które zapewni moc doznań – od zapierających dech w piersi zabytków, przez rozległe tereny zielone, po zniewalające potrawy i niezapomniane imprezy plenerowe oraz koncerty na świeżym powietrzu. Takich miejsc w Polsce jest naprawdę dużo, jednakże jedno wyróżnia się na tle pozostałych i jest nim Poznań

Czemu warto odwiedzić stolicę Wielkopolski?

Poznań to miasto, które co roku odwiedzają turyści zarówno z Polski, jak i odległych krajów. Można zaryzykować stwierdzeniem, że jest to miasto, które nigdy nie zasypia. Otoczony malowniczymi kamienicami Rynek Główny bowiem, jest pełen lokali – restauracji, kawiarni oraz pubów, w których można rozkoszować się przepysznym jedzeniem, napić się miejscowych trunków, potańczyć lub po prostu, zrelaksować i cieszyć się czasem wolnym. 

Bez wątpienia najbardziej rozpowszechnionym symbolem Poznania są dwa trykające się koziołki, które pragnie zobaczyć każdy odwiedzający miasto turysta. Ale Poznań słynie nie tylko z nich. Oferuje odwiedzającym atrakcje zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i miłośników sportów ekstremalnych. 

To miasto, które zadowoli wszystkie zmysły – od zapierających dech w piersiach zabytków, po przepyszne pyry i gziki, a dla miłośników słodkości – rogale świętomarcińskie. Poznań słynie również z ciekawych muzeów, rozległych parków, na czele którego stoi Cytadela, odwiedzanego nie tylko przez rodziny z dziećmi ZOO, Międzynarodowych Targów Poznańskich, które przyciągają osoby pragnące poszerzać swoją wiedzę i promować swój biznes, a także Jeziora Maltańskiego, które szczególnie warto odwiedzić właśnie podczas letnich wakacji.

Wakacje w Poznaniu – co robić?

Czy zwiedzanie zabytkowych części miasta oraz podziwianie koziołków to jedyne atrakcje, które oferuje Poznań w okresie wakacyjnym? Nie! Miasto – szczególnie latem – ma o wiele więcej do zaoferowania. 

Odwiedzając Poznań w wakacje warto sprawdzić harmonogram odbywających się w tym czasie w mieście imprez i koncertów. Ponadto, miasto przyciąga turystów słynnym na całą Polskę Nocnym Targiem Towarzyskim, gdzie nocą można zjeść, w czasie dnia potańczyć, a przez cała dobę – zrelaksować się. Miejsce inspirowane jest azjatyckimi marketami, gdzie zakupowy szał miesza się z próbowaniem nowych dań. Wakacje to również doskonały czas na przejechanie się kolejką Maltanką oraz popracowanie nad opalenizną na Plażach Miejskich. 

Latem warto również odwiedzić Stary Browar, czyli centrum handlu i sztuki powstałe w dawnym, XIX-wiecznym browarze. Oprócz sklepów, znajdują się tam kluby, ogródki, park oraz centrum sztuki. Ponadto, w czasie wakacji Stary Browar zapewnia odwiedzającym takie atrakcje jak zajęcia sportowe oraz artystyczne, a także odbywające się na Dziedzińcu Sztuki, letnie seanse filmowe pod gołym niebem. Osoby lubiące spacerować mogą odwiedzić 

Ostrów Tumski lub zwiedzić dawny Zamek Cesarski. A to tylko część atrakcji, którą oferuje stolica Wielkopolski!

Hotel na wakacje w Poznaniu.

Decydując się na wyjazd do Poznania w czasie letnich wakacji, warto zawczasu zarezerwować nocleg w hotelu. 

Czym kierować się przy wyborze? Przede wszystkim lokalizacją! Hotel Korel znajduje się w uwielbianej zarówno przez miejscowych, jak i turystów, historycznej części miasta – Wildzie. Miejsce ponadto otoczone jest ponad stuletnimi zakładami Hipolita Cegielskiego. 

Ponadto, hotel znajduje się w bliskiej odległości Wartostrady, czyli nowoczesnej trasy rowerowo-pieszej, z której warto korzystać szczególnie w okresie letnim, gdy pogoda sprzyja spacerom. W bliskiej okolicy znajdują się również liczne bary, restauracje oraz kawiarnie serwujące lokalne potrawy. Niezwykle dużym atutem Hotelu Korel jest również bliska odległość Międzynarodowych Targów Poznańskich, Starego Miasta oraz Stadionu Miejskiego.

Więcej wpisów: