Targi smaki regionów Poznań

Spis treści

Kulinarne wydarzenie na mapie Poznania.

Odbywające się w dniach 24-26 września targi Smaki Regionów to propozycja nie tylko dla miłośników dobrego jedzenia. To wyjątkowe święto wytwórców produktów regionalnych to również doskonałe miejsce na poszukiwanie inspiracji. Przez 3 dni będzie można poznać zarówno sprawdzone, jak i nowe produkty ekologiczne przygotowane w rytmie slow. Osoby lubujące się w nowinkach kulinarnych, będą zachwycone produktami prezentowanymi przez blisko 220 wystawców z całej Polski. Lokalne potrawy, których próżno szukać na sklepowych półkach pobudzą wszystkie zmysły odwiedzających stoiska. Targi Smaki Regionów to jednakże nie tylko lokalni wystawcy ale również inne atrakcje. Jakie?

Moc kulinarnych atrakcji.

Wrześniowe wydarzenie na mapie Poznania to doskonała okazja do podglądnięcia prawdziwych szefów kuchni w akcji. Mistrzowie w swoim fachu zaprezentują swoje zdolności podczas gotowania tradycyjnych i regionalnych potraw. Na scenie targów goszczą takie gwiazdy jak: Mateusz Gessler, Jan Kuroń oraz Robert Makłowicz. Występują również laureaci programów kulinarnych takich jak Master Chef. Ale to nie wszystko! Spotkać można także lokalne stowarzyszenia, koła gospodyń wiejskich czy cechy. Gotowanie na żywo, cenne wskazówki od doświadczonych kucharzy, ciekawe historie o pochodzeniu danych dań, a to wszystko w dniach 24-26 września na targach Smaki Regionów. Poznań to miasto, które regularnie jest gospodarzem wielu, wartych doświadczenia wydarzeń. Targi to doskonała okazja nie tylko do poznania dziedzictwa kulinarnego regionów oraz również odwiedzenia stolicy Wielkopolski. Wrześniowa pogoda często jest na tyle łaskawa dla odwiedzających miasto turystów, że z chęcią przemierzają urokliwe uliczki miasta ciesząc oczy zachwycającą, jedyną w swoim rodzaju architekturą. Decydując się na wycieczkę do Poznania, warto zawczasu zarezerwować nocleg w hotelu znajdującym się przysłowiowy „rzut beretem” od najciekawszych atrakcji, które oferuje stolica Wielkopolski.

Miasto Doznań.

Poznań to miasto cieszące się niezwykłą popularnością. Zachęca piękną architekturą, w tym malowniczymi, przyciągającymi wzrok kamieniczkami, rozległymi parkami, obowiązkowym punktem każdej wycieczki – koziołkami oraz odbywającymi się w mieście Targami. Te wrześniowe będą wyjątkowo smacznego, ponieważ w trakcie ich trwania będzie można skosztować wielu niezwykłych, regionalnych potraw przygotowanych przez mistrzów w swoim fachu. Dbając o doznania smakowe, warto nie zapomnieć o reszcie. O komfort z pewnością zadba świadczący usługi na najwyższym poziomie hotel. Do takich bez wątpienia należy mieszczący się w urokliwej części miasta hotel Korel, który zachęca nie tylko przytulnymi pokojami ale również serwującą przepyszne dania restauracją Karmell. Wrzesień to doskonały czas na odwiedzenie stolicy Wielkopolski. Jesienna pogoda sprzyja zwiedzaniu miasta oraz długim spacerom. Z racji, że targi Smaki Regionów odbywają się weekend, warto wybrać się do Poznania z całą rodziną.

Więcej wpisów: