Sylweter 2021/2022

Spis treści

Co robić w sylwestra? To pytanie zadaje sobie wielu ludzi od przynajmniej połowy grudnia każdego roku. Gdzie pójść,co robić, którą opcję wybrać, żeby ta noc była naprawdę niezapomniana? Bal sylwestrowy, impreza sylwestrowa, wyjazd, a może wieczór w kameranym gronie? Przygotowaliśmy dla Państwa nasze najlepsze pomysły na sylwestra, dzięki którym ta noc będzie z pewnością szczególna.

Kolacja we dwoje

Romantyczna kolacja we dwoje: przygotujcie wspólnie ulubiony posiłek, wyjmijcie najlepszą zastawę i oczywiście świece, tego nie może zabraknąć na romantycznej kolacji. Możecie także wybrać się na romantyczną kolację do restuaracji https://www.hotelkorel.pl/restauracja/ Zadbajcie również o wieczorowe stroje i makijaż

Koncert sylwestrowy Poznań

Najlepsza wiadomość dla fanów muzyki elektronicznej jest taka że są jeszcze bilety na sylwestrową imprezę w Starej Rzeźni gdzie zagrają m.in. Marcin Czubala i Catz’N’Dogz. Bilety w cenie 120 zł będzie można nabyć przed wejściem do Rzeźni. Z kolei w klubie SQ (ul. Półwiejska 42 – Stary Browar) odbędzie się house’owa impreza Black and White. Głowna zasada wieczoru – zgodnie z nazwą goście muszą przyjść ubrani w czerń i biel. Przygrywać będą Glasse, Base i Groove Cocktail. Bilety w cenie 180 – 199 zł. Delikatnie taniej wyjdzie za imprezę w klubie Opcja (ul. Półwiejska 18), gdzie zagra DJ Margin. Tam na wejściówkę z niepełnym caterin-giem wydamy 150 zł, z kolei za “czysty” bilet bez darmowego jedzenia i picia – 50 zł.

Sylwester z klasyką

Miłośnicy muzyki klasycznej nie mogą mieć w tym roku powodów do narzenia na brak sylwestrowych propozycji. O godzinie 17 rozpocznie się 62. Koncert Sylwestrowy w Muzeum Instrumentów Muzycznych (Stary Rynek 45). pod tytułem”Ulubiony instrument Chopina”. Solistką będzie urodzona w Tokio absolwentka Konserwatorium Paryskiego pianistka Aya Okuyama. Zagra na ulubionych instrumentach Fryderyka Chopina. W programie wieczoru Ballady, Nokturny i Preludia Chopina w połączeniu z jego Pieśniami w wykonaniu Benigny Jaskulskiej. Listy Chopina czytać będzie Aleksander Machalica. Koncert zostanie powtórzony o godzinie 20. Bilety: 70 zł. Nie ma już natomiast wejściówek na “Wieczór Sylwestrowy z muzyką, tańcem i niespodziankami”, przygotowany przez Filharmonię Poznańską.

Kino w sylwestra

To już tradycja, że co roku najszybciej rozchodzą się wejściówki na sylwestrowy maraton w kinie Muza. Także i teraz wszystkie bilety do Muzy zostały wyprzedane. Można jeszcze kupić ostatnie wejściówki na imprezy do Multikina 51 (ul. Królowej Jadwigi 51) i Multikina Malta (ul. abpa Baraniaka 8). W tym pierwszym obejrzymy dwie polskie produkcje a także kilka zagranicznych. Multikino Malta zaprasza na seanse tych samych filmów z jednym wyjątkiem – “Nowszy model” zastąpi komedia “Zanim odejdą wody”. Tam jednak pozostały już tylko bilety na strefę Standard. Koszt jednej wejściówki: 160 zł. Bardzo niewiele biletów pozostało w kasie kina Rialto (ul. Dąbrowskiego 30), gdzie w sylwestrową noc będzie można zobaczyć filmy “Mr Nobody” i “Soul Kitchen”. Cena: 95 zł. Natomiast w Apollo (ul. Ratajczaka 18) obejrzymy filmy “Essential Killing”, “Chrzest”, “Jestem Twój” i “Matka Teresa od kotów”. Cena sylwestrowego biletu wynosi 50 zł.

Nocleg na sylwestra ?

Jeżeli jesteś spoza Poznania lub chcesz aby ten wieczór skończył się naprawdę wyjątkowo – warto skorzystać z opcji noclegu w hotelu, gdzie będziecie mogli Państwo w pełni oddać się czarowi nocy. Hote Korel to idealne, klimatyczne miejsce gdyż znajduje się w pobliżu centrum Poznania, gdzie spędzenie nocy sylwestrowej będzie miłym, komfortowym przeżyciem. W nowy rok zapraszamy Państwa do naszej restauracji.

Więcej wpisów: