Sylwester marzeń w Poznaniu.

Spis treści

Sylwester, czyli wigilia Nowego Roku, to dzień, który hucznie obchodzony jest na całym świecie. Tradycja świętowania odnosi się już do czasów antycznych i często porównywana jest do greckich Dionizji. Nocne zabawy, koncerty, bale, uroczyste kolacje, wznoszenie toastów – sposobów na spędzenie Sylwestra jest wiele. Ważne jednakże aby tego wieczoru być w gronie najbliższych osób, w wyjątkowym miejscu, a takim bez wątpienia jest Poznań. 

Stolica Wielkopolski co roku gości turystów pragnących spędzić ostatni dzień roku w mieście słynącym z malowniczego Starego Rynku, Koziołków, Cytadeli, Jeziora Maltańskiego, Międzynarodowych Targów, Zamku Królewskiego, Teatru Wielkiego i wielu innych atrakcji. 

Moc atrakcji dostarczą nie tylko zorganizowane imprezy w popularnych klubach i pubach ale również zaplanowane na ten wieczór spektakle, seanse filmowe oraz koncerty. Jedno jest pewne, Sylwester spędzony w Mieście Doznań z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

Jaki Sylwester, taki cały rok.

To ludowe porzekadło oznacza pozbycie się starych problemów, wejście w Nowy Rok z otwartym umysłem oraz bycie przygotowanym na nadejście „nowego”. Oznacza również, że ostatni dzień roku należy spędzić jak najlepiej – we wspaniałym miejscu, otoczonym bliskimi osobami. 

Stolica Wielkopolski to doskonałe miejsce na spędzenie tej wyjątkowej okazji. Miasto, jak co roku, przyszykowuje atrakcje zarówno dla domatorów, jak i osób szukających wrażeń. Wybierając się w ostatni weekend grudnia do Poznania, warto zawczasu zaplanować podróż. Zarówno okres Świąt Bożego Narodzenia, jak i Sylwester oraz Nowy Rok to okazje, które każdy pragnie celebrować. 

Coraz częściej wiąże się to właśnie z wyjazdem do innego miasta, a Poznań bez wątpienia jest jednym z najczęściej obieranych kierunków. Poza atrakcjami związanymi z celebracją ostatniego dnia roku, należy z wyprzedzeniem zarezerwować nocleg w hotelu mieszczącym się w bliskiej odległości od atrakcji, które oferuje miasto.

Sylwester w Poznaniu – jaki hotel wybrać?

Mieszczący się przysłowiowy „rzut beretem” zarówno od poznańskiego Starego Miasta, jak i Dworca Głównego, hotel Korel to miejsce, w którym warto spędzić ostatnie chwile roku 2022, a także pierwsze 2023. 

Swoim gościom oferuje wysokiej klasy pokoje dopasowane do ich potrzeb oraz serwującą doskonałe dania restaurację Karmell. Hotel to miejsce, które spełni oczekiwania zarówno rodzin z dziećmi, pragnących spędzić ostatni dzień roku we własnym towarzystwie, jak i zakochanych par oraz grupy przyjaciół szukających w mieście miejsc, które na długo pozostaną w ich pamięci.

Hotel mieści się w historycznej części miasta, w niedalekiej odległości od najważniejszych atrakcji, które oferuje Stolica Wielkopolski. Doskonała lokalizacja to jednakże nie wszystko. Wychodząc naprzeciw potrzebom swoich gości, hotel oferuje doskonałe śniadania, a także wysokiej jakości obsługę, która zadba o wszelkie potrzeby. Kierując się zatem starym przysłowiem „jaki Sylwester, taki cały rok”, warto zadbać tego wieczoru nie tylko o niezapomniane przeżycia ale również wygodne posłanie oraz smaczne posiłki.

Więcej wpisów: