Poznań Ice Festival

Spis treści

Poznań Ice Festival – wydarzenie inne, niż wszystkie.

W dniach 9 – 11 grudnia na przestrzeni Międzynarodowych Targów Poznańskich, do zmagań w rzeźbieniu niepowtarzalnych figur z lodu przystąpią rzeźbiarza z całego świata. Utalentowani artyści zaprezentują swoje zdolności, a tysiące poznaniaków oraz turystów będzie mogło podziwiać te niepowtarzalne dzieła. Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej w Poznaniu to jedyny taki festiwal w Polsce, a także największy w Europie. 

Odbywa się od 2006 roku i składa się z dwóch konkursów, na których profesjonalni rzeźbiarze prezentują swoje umiejętności. Podczas trzydniowego wydarzenia, artyści zużywają kilkanaście ton lodu, aby oczarować odwiedzających festiwal, jedynym w swoim rodzaju pokazem mroźnych dzieł sztuki.

Niezwykły pokaz mroźnych dzieł sztuki.

Poznań Ice Fetival to nie tylko pokaz talentów ale również wydarzenie, które trzeba zobaczyć odwiedzając w dniach 9 – 11 grudnia stolicę Wielkopolski. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, które mieszczą się w niedalekiej odległości od Dworca Głównego, Starego Miasta i innych atrakcji, które oferuje miasto. 

Podczas weekendowych zmagań będzie można podziwiać uczestników w dwóch kategoriach konkursowych: Speed Ice Carving oraz Konkursu Głównego. Speed Ice Carving to najbardziej widowiskowa konkurencja festiwalu, ponieważ rywalizujący pojedynczo rzeźbiarze mają kilkadziesiąt minut na odtworzenie konkursowego wzoru. Każdy uczestnik otrzymuje identyczną bryłę lodu, a najwierniej odtworzony wzór wygrywa konkurencję. 

Podczas Konkursu Głównego natomiast rywalizują dwuosobowe zespoły, które mają do dyspozycji kilkanaście ton lodu oraz cały dzień aby stworzyć kilkumetrową rzeźbę na dowolny temat.

Zimowy Poznań.

Odwiedzając Poznań w dniach 9 – 11 grudnia można rozkoszować się nie tylko lodowymi rywalizacjami, które zapewnia Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej. Zimowy, a także świąteczny klimat unosi się nad miastem. Z restauracji oraz kawiarni unosi się zapach gorącej czekolady oraz grzanego wina, a ulice mienią się blaskiem świątecznych lampek. 

Odwiedzając Poznań w dniach 9 – 11 grudnia warto tak zaplanować czas, aby – poza Międzynarodowym Festiwalem Rzeźby Lodowej – przejść się urokliwymi uliczkami Starego Miasta oraz odwiedzić również inne atrakcje, które oferuje miasto. Istotne jest również aby zawczasu zarezerwować nocleg w hoteli mieszczącym się przysłowiowy „rzut beretem” od Międzynarodowych Targów.

Hotel na Poznań Ice Festival, jaki wybrać?

Mieszczący się w zabytkowej dzielnicy miasta Hotel Korel urzeka pięknym wystrojem, bogatą ofertą oraz, co ważne, doskonałą lokalizacją. Bliska odległość Międzynarodowych Targów oraz Starego Miasta sprawia, że to doskonały hotel dla osób, które pragną jak najlepiej spożytkować czas spędzony w mieście. 

Hotel posiada w swojej ofercie pokoje zarówno dla rodzin z dziećmi, jak i par marzących o romantycznym wyjeździe. Kusi ponadto restauracją z bogatym, przystępnym dla każdego menu. Wybierając się zatem w dniach 9 – 11 grudnia na Poznań Ice Festival, warto zarezerwować nocleg w hotelu Korel.

Więcej wpisów: