Porady dla nowych par na pierwsze wspólne walentynki

Spis treści

Zastanawianie się, co zrobić podczas swoich pierwszych Walentynek jako para , może być trochę zniechęcające. Kiedy nie jesteście jeszcze ze sobą zbyt długo, możesz nawet nie być pewien, gdzie chciałbyś pójść na kolację, a tym bardziej, czy jesteś gotowy na romantyczny wyjazd.

Walentynki mogą być bardzo stresującym okresem, szczególnie dla nowych par. Jak twierdzi Jonathan Bennett (certyfikowany doradca i ekspert ds. randkowania w Double Trust Dating) „Dla wielu ludzi Walentynki mogą wydawać się testem, który muszą przejść, a nie dniem świętowania ich związku”. Często zbyt dużo zastanawiamy się nad możliwościami spędzenia tego dnia z naszą ukochaną osobą. W związku z tym przygotowaliśmy kilka wskazówek co zrobić aby tegoroczne Walentynki zapadły Wam w pamięci na długie lata.

Porozmawiajce o swoich oczekiwaniach

Ponieważ Twój związek jest na początkującym etapie, możesz nie wiedzieć, co Twój partner myśli o Walentynkach. Najlepiej zacząć od podzielenia się swoimi opiniami na temat tego święta i rozmowy o tym, co oboje chcielibyście tego dnia zrobić.

„Ludzie mają bardzo różne opinie i oczekiwania dotyczące Walentynek” – mówi Bennett. Możesz nie być największym fanem kupowania kwiatów i słodkości, podczas gdy Twoja partnerka potajemnie liczy na róże i czekoladki.

Postaraj się być szczery i wyłóż wszystkie karty na stół. Wtedy możesz mieć pewność, że zaplanowany dzień będzie spełniał oczekiwania obydwóch stron.

Staraj się nie zastanawiać za długo nad idealnym rozwiązaniem

Chociaż rozmowa z ukochaną osobą na temat Walentynek jest w porządku, być może niekoniecznie będziesz chciał odpowiadać o swoich planach lub wywierać na siebie zbyt dużą presję, ponieważ to tylko obniży nastrój i sprawi, że ten dzień stanie się przytłaczający.

Walentynki mogą być stresujące dla wielu nowych par, ponieważ mają nadzieję, że zrobią dobre wrażenie i martwią się, że rozczarują partnera” – mówi Bennett.

W miarę zbliżania się tego wyjątkowego dnia pamiętaj, że nie ma też sztywnych zasad dotyczących świętowania Walentynek. Ustalenie, co wydaje się właściwe dla twojego związku i trzymanie się tego jest kluczem do sukcesu.

Nie przesadź z prezentami

Panuje częste przekonanie, że Walentynki polegają na rozdawaniu prezentów tj.: kwiaty, kartki walentynkowe, biżuterię itp. Ponieważ będą to Wasze pierwsze wspólne Walentynki być może nie będziesz chciał przesadzić, ale jednocześnie tez nie chcesz wyjść na sknerę.

Ważnym aspektem prezentu Walentynkowego jest to aby pasował on to relacji panującej w Waszym związku. Pamiętaj, że jest wiele sposobów na zaskoczenie drugiej połówki: od kwiatów, przez kartki walentynkowe, po wspaniałe doświadczenia, którymi możesz się wspólnie dzielić i zostaną w Waszej pamięci na długo.

Zapoczątkuj Waszą wspólną tradycję

Fajną rzeczą w nowym związku jest to, że zaczynacie go z czystym kontem, co oznacza, że możesz dosłownie wymyślić wszystko, co chcesz zrobić tego dnia – w tym stworzyć własną tradycję na Walentynki.

„Podczas pierwszych walentynek we dwoje pomyśl o tym, by były wyjątkowe w sposób, który chciałbyś powtarzać co roku” , mówi Christine Scott-Hudson, licencjonowana psychoterapeutka i właścicielka Create Your Life Studio.

Jeśli zależy Ci na wprowadzeniu własnej tradycji, możesz wybrać hotel na Walentynki i wrócić do tego samego miejsca w kolejnych latach. Jest to również idealny moment na popis kreatywności, zejście z utartych ścieżek i ukształtowanie tego wyjątkowego dnia dokładnie tak, jak sobie to wymarzysz.

Nie sugeruj się tym jak inne pary spędzą Walentynki

Należy pamiętać o tym, że pary z wieloletnim stażem związku mają już swoje walentynkowe tradycje i porównanie ich dnia z Waszym może doprowadzić do poczucia, że Twój nie jest odpowiednio zaplanowany. Staraj się jednak unikać porównywania swoich Walentynek do tych, które widzisz w mediach społecznościowych lub słyszysz od znajomych. Pomoże to skupić się na własnych uczuciach i spędzenie tego dnia w taki sposób jaki Wam odpowiada, bez dodatkowej presji ze strony otoczenia.

Więcej wpisów: