Jarmark Świąteczny 2022 Poznań

Spis treści

Jarmark Świąteczny 2022 Poznań wydarzenie na którym nie może Cię zabraknąć.

Jarmark Świąteczny to wydarzenie, które hucznie celebrowane jest w każdym, większym mieście w Polsce. Wśród unoszącego się zapachu pieczonych kasztanów oraz aromatu grzanego wina, można cieszyć się takimi atrakcjami jak spektakle artystyczne, tematyczne imprezy, a także warsztaty dla najmłodszych. 

Czym wyróżnia się odbywający się w dniach 19 listopada – 23 grudnia Jarmark Poznański? Do głównych atrakcji czekających zarówno na miejscowych, jak i osoby odwiedzające stolicę Wielkopolski w tych dniach należą: młyńskie koło, lodowisko, karuzela wenecka, domek Świętego Mikołaja, spektakularna choinka, świąteczna scena z bogatym repertuarem artystycznym i wiele innych. 

Jeżeli to za mało, warto nadmienić, że przełom listopada i grudnia to czas, kiedy temperatura znacznie spada, z nieba pruszy śnieg, nad miastem unosi się delikatna mgła, a przechodnie nucą pod nosem „Last Christmas”. Innymi słowy – miasto spowiła magiczna atmosfera. A jeżeli o magii już mowa…

Tradycje świąteczne, które warto kultywować.

Jarmark to wydarzenie, na którym każdy jest mile widziany. Moc atrakcji, zarówno dla młodszych, jak i starszych sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dla wielu osób, odwiedzanie Świątecznego Jarmarku i rozkoszowanie się grzanym winem stało się niemalże tradycją, a te, jak wiadomo, należy kultywować. 

Jakie są inne tradycje, o których nie można zapomnieć podczas przygotowań, jak i samych Świąt? Ubieranie choinki, oczekiwanie na pierwszą gwiazdkę, łamanie się opłatkiem, przygotowywanie 12 potraw, pozostawianie wolnego miejsca przy stole, a także oczekiwanie na Świętego Mikołaja, który zjawia się z workiem podarków. 

Jeżeli jednakże tak się zdarzy, że musimy sami owe prezenty kupić, Jarmark Świąteczny jest doskonałym miejscem na przedświąteczne zakupy. Kolorowe stoiska bowiem kuszą nie tylko aromatycznymi przysmakami ale również pięknym rękodziełem.

Plan Jarmarku Świątecznego, czyli „będzie się działo”.

Odbywający się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich Jarmark Świąteczny zaprasza odwiedzających na ponad 50 stoisk z lokalnymi przysmakami i rzemiosłem. Organizatorzy zaplanowali ponadto moc atrakcji, aby każdy dzień był przepełniony magią zbliżających się Świąt. Dla najmłodszych czekają występy artystyczne, Domek Świętego Mikołaja, a także Karuzela Wenecka. 

Starsze dzieci oraz rodzice będą mogli zaszaleć na lodowisku, podziwiać panoramę miasta z Młyńskiego Koła czy spędzić czas na symulatorach – samolotu oraz sań Świętego Mikołaja. Jarmark Świąteczny to wydarzenie, które tłumnie odwiedzają zarówno miejscowi, jak i osoby odwiedzające stolicę Wielkopolski. 

Pięknie przystrojone miasto sprawia, że w Poznaniu bez wątpienia czuć magię świąt. Decydując się na odwiedzenie miasta, warto zawczasu zarezerwować nocleg w świadczących usługi na najwyższym poziomie hotelu.

Hotel na Jarmark Świąteczny, jaki wybrać?

Mieszczący się w historycznej dzielnicy miasta hotel Korel to miejsce, w którym odwiedzający mogą poczuć się „jak w domu”. Bliska odległość Międzynarodowych Targów Poznańskich oraz Starego Miasta sprawia, że hotel Korel to doskonały wybór dla osób, które pragną odwiedzić najważniejsze atrakcje miasta, nie tracąc przy tym czasu na dojazdy. 

Ponadto, hotel jest doskonale przystosowany zarówno dla odwiedzających go rodzin z dziećmi, jak i grupy przyjaciół pragnących oderwać się na chwilę od codziennych problemów i pracy.

Więcej wpisów: