Hotelowe sale konferencyjne

Spis treści

Hotelowe sale konferencyjne – jak wyglądają i dla kogo są przeznaczone?

Sala konferencyjna, czyli pomieszczenie wyposażone w sprzęt techniczny i audiowizualny przeznaczone do różnego rodzaju spotkań, między innymi konferencji, szkoleń, narad oraz sympozjów, coraz częściej jest element obowiązkowym każdego hotelu. 

Obecnie rynek oferuje szeroki wybór miejsc przeznaczonych do organizacji wydarzeń zarówno biznesowych, jak i naukowych. Nie wszystkie jednakże nadają się do organizacji konkretnych eventów, ponadto, nierzadko wymagają dojazdu większej grupy osób do oddalonego od miejsca pracy lub noclegu miejsca. 

Naprzeciw potrzebom większych, zorganizowanych grup wychodzą hotele oferujące doskonale wyposażone sale konferencyjne. Takie miejsca nie tylko pozwalają na przygotowanie wszelkiego rodzaju spotkań ale również zapewniają uczestnikom dodatkowe usługi.

Sale konferencyjne w hotelu – wyposażenie.

Decydując się na organizację spotkania w sali konferencyjnej w hotelu należy zwrócić uwagę na wyposażenie. Sale powinny być klimatyzowane, z dostępem do dziennego światła, z możliwością przyciemnienia. Wyposażenie powinno być nowoczesne i dostosowane do potrzeb zarówno organizatorów, jak i uczestników. 

Do podstawowych należą długi stół, wystarczająca ilość krzeseł oraz gniazdek, oświetlenie o właściwym natężeniu, sprawny rzutnik lub telewizor minimum 55 – 65 celowy. Pomieszczenie powinno być ponadto odpowiednio wygłuszone i posiadać dobrą akustykę. Dużą rolę odgrywa również bezpłatne wi-fi dostępne na terenie całego obiektu.

Sale konferencyjne w hotelu – zalety.

Hotelowe sale konferencyjne posiadają wiele zalet, które sprawiają, że są coraz częściej wybierane na organizację szkoleń, spotkań, obrad oraz innych, różnego rodzaju eventów. 

Po pierwsze, oferują doskonale wyposażone pomieszczenia z nowoczesnym sprzętem. 

Po drugie – bogaty wybór wariantów przerw kawowych oraz posiłków serwowanych przez hotelową restaurację. 

Po trzecie – sąsiedztwo recepcji. 

Po czwarte – noclegi dla uczestników spotkania w preferencyjnych cenach. 

Po piąte – hotele coraz częściej oferują, przy stałej współpracy, możliwość odroczenia płatności za usługi. 

Ponadto, organizacja spotkania w hotelowej sali konferencyjnej nierzadko łączy się z wyjazdem grupy pracowników do innego miasta. Takie rozwiązanie sprawia, że nikt nie traci czasu na dodatkowy dojazd, a tym samym, jest bardziej skupiony i wypoczęty.

Sale konferencyjne w hotelu Korel.

Mieszczący się w zabytkowej dzielnicy Poznania Hotel Korel, wychodząc naprzeciw potrzebom swoich klientów, posiada doskonale wyposażone sale konferencyjne. Sale przeznaczone są do organizacji wszelkiego rodzaju eventów, zarówno biznesowych, jak i naukowych. Wysokiej klasy sprzęt techniczny i audiowizualny to jednakże nie wszystko. 

Wybierając hotel Korel można liczyć nie tylko na udostępnienie profesjonalnej sali konferencyjnej ale także zakwaterowanie osób biorących udział w spotkaniu lub serii spotkań oraz przygotowanie oprawy kulinarnej, która obejmuje nie tylko przerwy kawowe ale również lunche i kolacje w restauracji Karmell. 

Ponadto, hotel mieści się w bliskiej odległości od Międzynarodowych Targów Poznańskich, Dworca Głównego oraz Starego Miasta.

Więcej wpisów: