Hotel na sylwestra Poznań

Spis treści

Hotel na sylwestra Poznań – czym kierować się przy wyborze?

Sylwester, czyli uroczyste pożegnanie starego roku oraz powitanie nowego, to czas hucznej zabawy i świętowania w gronie bliskich. Często to również doskonała okazja do wyjazdu do innego miasta. Stolica Wielkopolski nie bez powodu nazywana jest „Miastem Doznań”. 

Poznań szczyci się bowiem nie tylko piękną, zapierającą wdech w piersiach architekturą ale również mieszczącymi się w sercu miasta kawiarniami, restauracjami, pubami oraz klubami. Sylwester to wydarzenie hucznie obchodzone i świętowane także na Starym Rynku. 

Decydując się na wyjazd do stolicy Wielkopolski warto zadbać zawczasu nie tylko o sylwestrowe atrakcje ale również o nocleg. Nie jest tajemnicą, że rezerwacja hotelu na wydarzenie, jakim jest noc sylwestrowa, to nie lada wyzwanie. Warto postawić po pierwsze, na lokalizację, po drugie – komfort. Mieszczący się w zabytkowej części miasta hotel Korel znajduje się przysłowiowy „rzut beretem” od najważniejszych atrakcji, jakie oferuje miasto oraz zachęca swoich gości pokojami standard, comfort, biznes, double oraz premium.

Sylwester na Rynku w Poznaniu – plan.

Urokliwe kamieniczki, słynne Koziołki oraz unoszący się zapach przygotowywanych w restauracjach potraw – Stary Rynek w Poznaniu to miejsce bez dwóch zdań wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju. Co roku odwiedza go tysiące turystów, a w Sylwestra zapełnione jest zarówno miejscowymi, jak i osobami przyjezdnymi, pragnącymi pożegnać stary rok i powitać nowy. 

Wyjazd na Sylwestra swoich marzeń do stolicy Wielkopolski warto zacząć od planu, na szczycie którego bez wątpienia jest rezerwacja świadczącego usługi na najwyższym poziomie i mieszczącego się blisko Starego Rynku hotelu. Następnie należy określić miejsce oraz zakupić bilety lub dokonać rezerwacji. Można również postawić na spontaniczność i dać się porwać tłumowi, a gdy zegar wybije północ, podziwiać fajerwerki rozświetlające niebo nad miastem. 

Atrakcje, które oferuje Miasto Doznań z pewnością zapewnią udaną noc i wejście w rok 2023. Plenerowe eventy, muzyka klubowa czy wieczór spędzony w pubie, najważniejsze aby Sylwestra spędzić z bliskimi i wejść w nowy rok z podniesioną głową i uśmiechem zadowolenia.

Tradycje sylwestrowe.

„Jaki sylwester, taki cały rok”, to powiedzenie, które bez wątpienia zna każdy. Można w nie wierzyć lub nie, ale warto zadbać o to, aby ostatni dzień roku był wyjątkowy i spędzony w gronie najbliższych. W tradycji ludowej powiedzenie było traktowane nad wyraz poważnie, starano się bowiem robić wszystko, by zapewnić sobie i całej rodzinie powodzenie i bogactwo w nowym roku. 

Jak? Dbano by spiżarnia była zapełniona, a sylwestrowy stół suto zastawiony. Zakładano również odświętną odzież, a do kieszeni wkładano monety mające przyciągać bogactwo. Czy na przestrzeni lat coś się zmieniło? Niekoniecznie. Do popularnych (i wciąż kultywowanych) tradycji sylwestrowych należy składanie życzeń noworocznych. Co jeszcze? Tworzenie listy postanowień, wróżenie oraz szukanie miłości.

Więcej wpisów: