Hotel na majówkę w Poznaniu

Spis treści

Majówka – co to jest?

Słowo „majówka” dawniej oznaczało przybraną wstążkami wiechę z młodej jodełki. Wiechę tę chłopak stawiał przed domem wybranki swojego serca. Obrządek odbywał się w maju, najczęściej w nocy przed pierwszym albo trzecim dniem miesiąca. 

Obecnie słowo „majówka” oznacza długi weekend, który wynika z odbywających się pierwszego oraz trzeciego maja świąt, które są najczęściej dniami wolnymi od pracy. Majówka zatem to czas odpoczynku, spotkań w gronie znajomych, imprez na świeżym powietrzu oraz wycieczek. Majowa pogoda sprzyja bowiem zarówno wycieczkom rowerowym po najbliższej okolicy, jak i tym dalszym, do innego miasta. 

Obierając kierunek warto zawczasu sprawdzić miejscowe atrakcje, aby móc zaplanować czas. Gdzie warto udać się na majówkę? Odpowiedź może być tylko jedna!

Poznań, Miasto Doznań.

Poznań to stolica Wielkopolski, którą co roku odwiedzają turyści zarówno z Polski, jak i innych krajów. Miasto ma bowiem do zaoferowania moc atrakcji. Najbardziej rozpowszechnionym symbolem Poznania są dwa trykające się koziołki. Ale miasto słynie nie tylko z nich. Popularne przysmaki, takie jak pyry i gziki oraz rogale świętomarcińskie to smaki, dla których bez wątpienia warto odwiedzić miasto. 

Jakie są inne symbole Poznania? Otoczony malowniczymi kamieniczkami Stary Rynek, Renesansowy Ratusz, Międzynarodowe Targi Poznańskie, które przyciągają zarówno turystów z całego świata, jak i osoby pragnące poszerzać swoją wiedzę i promować swój biznes, Jezioro Maltańskie oraz mogąca pochwalić się powierzchnią ponad 100 ha Cytadela – największy poznański park. 

To tylko niektóre z atrakcji, jakie oferuje miasto, które zapewnia moc doznań zarówno studentom, jak i rodzinom pragnącym spędzić wspólnie wolny czas. Co zatem robić w Poznaniu w majówkę, aby ten czas był niezapomniany?

Majówka w Poznaniu.

Majówka to czas, który można spędzić wylegując się w ogródku, lub aktywnie. Odwiedzając stolicę Wielkopolski w pierwszych dniach maja warto postawić na eksploatację miasta oraz skorzystać z zorganizowanych wycieczek oraz atrakcji. 

Osoby żądne wiedzy mogą postawić na prywatną wycieczkę pieszą z przewodnikiem po Starym Mieście, Śródce oraz zabytkowej Katedrze. Osoby lubiące łamigłówki z pewnością zainteresują się miejskimi grami o tematyce szpiegowskiej, a osoby zakręcone na punkcie aktywności mogą wybrać się na laserowy paintball lub do parku linowego. W Poznaniu znajduje się również największa makieta kolejowa w Polsce. 

Poznań to także przepiękne muzea oraz zabytki, które koniecznie trzeba zobaczyć odwiedzając miasto: Rezerwat Archeologiczny Genius Loci, Muzeum Archidiecezjalne znajdujące się w budynku Akademii Lubrańskiego, Katedra Poznańska, Ruiny Palatium oraz Kościół Najświętszej Marii Panny. Wiosenna pogoda sprzyja również spacerom, a ten może odbyć się tylko w Ostrowie Tumskim. Ostrów Tumski to najstarsza część miasta, która położona jest między ramionami Cybiny oraz Warty. 

To właśnie tutaj zaczęła się historia Poznania oraz Polski. Z tym też miejscem wiąże się legenda o założeniu grodu nad Wartą. Na zakończenie warto udać się na Maltę, tą poznańską rzecz jasna, która oferuje odwiedzającym tory kajakarskie oraz słynne termy.

Hotel na majówkę w Poznaniu.

Decydując się na spędzenie majówki w Poznaniu, warto zawczasu zarezerwować nocleg w hotelu mieszczącym się przysłowiowy „rzut beretem” od atrakcji, które oferuje miasto. Hotel Korel znajduje się w historycznej części miasta – Wildzie. Miejsce ponadto otoczone jest ponad stuletnimi zakładami Hipolita Cegielskiego. Otoczone pięknymi kamienicami oraz zabytkowymi fabrykami to nie jedyne atuty hotelu. 

Hotel Korel znajduje się blisko głównej ulicy oraz przystanku tramwajowego. Ponadto, blisko hotelu znajduje się Wartostrada – nowoczesna trasa rowerowo-piesza. W bliskiej okolicy znajdują się również liczne bary, restauracji, kawiarnie oraz parki. Ale to nie wszystko! Hotel Korel znajduje się zaledwie 11 minut od słynnych Międzynarodowych Targów Poznańskich, Starego Miasta oraz Stadionu Miejskiego. 

Atutem lokalizacji jest również bliskość do Nocnego Targu Towarzyskiego. Hotel posiada ponadto pokoje zarówno dla osób odwiedzających miasto w majówkę jedynie w celach służbowych, jak i rodzin z dziećmi, które pragną aktywnie spędzić czas i zwiedzić miasto.

Więcej wpisów: