Ferie zimowe, czyli wyjazd z całą rodziną.

Spis treści

Ferie, czyli zimowa przerwa międzysemestralna, to doskonała okazja do rodzinnego wyjazdu. Wspólnie spędzony czas zbliża do siebie domowników oraz tworzy wspomnienia na całe życie. Trwające od stycznia do końca lutego ferie zimowe to czas, który rodziny coraz częściej wykorzystują do poznawania innych miast – od popularnej destynacji, jaką jest Kraków, przez Warszawę i Gdańsk, kończąc na stolicy Wielkopolski – Poznaniu. 

Planując rodzinny wyjazd, warto zawczasu pomyśleć o atrakcjach, które zaciekawią każdego uczestnika wycieczki. Zimowa pogoda często nie rozpieszcza, warto zatem zadbać o atrakcje nie tylko na świeżym powietrzu ale również „pod dachem”. Poznań to bez wątpienia doskonałe miejsce do spędzenia ferii zimowych w rodzinnym gronie, miasto oferuje bowiem moc atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i najmłodszych.

Ferie zimowe w Poznaniu – atrakcje dla każdego.

Poznań zachwyca nie tylko malowniczymi krajobrazami ale również mieszanką historycznych zabytków z nowoczesną architekturą. 

Ogrom atrakcji, którymi przyciąga turystów z całego świata sprawia, że miasto stanowi doskonałą destynację rodzinnych wyjazdów. W stolicy Wielkopolski każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie. Wymieniać można bez końca: centra interaktywne, muzea, parki, malownicze uliczki, aquaparki oraz lodowiska. 

Od czego zacząć? Po pierwsze – Koziołki. Aby zrozumieć ich fenomen, należy pojawić się w samo południe pod miejskim ratuszem. 

Po drugie – coś dla duszy, coś dla ciała, czyli Rogalowe Muzeum Poznania. 

Po trzecie – malowniczy park Cytadela, który zachwyca pięknymi widokami o każdej porze roku. 

Po czwarte – Nowe Zoo. Ten drugi co do wielkości ogród zoologiczny w Polsce to doskonałe miejsce na spędzenie wolnego czasu z dziećmi. Po piąte – Blubry, czyli miejskie legendy w 6D. 

Ta edukacyjna atrakcja spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Kolorowy labirynt, w którym uczestnicy zapoznają się z gwarą oraz legendą poznańską, a wszystko z wykorzystaniem najnowszych technologii. 

Po szóste – Stary Rynek otoczony malowniczymi kamieniczkami, w których mieszczą się kawiarnie oraz restauracje zachęcające przechodniów do wejścia niesamowitymi zapachami wydobywającymi się z kuchni.

Hotel na rodzinny wyjazd.

Poznań nie bez powodu nazywany jest „Miastem Doznań”. Miasto ma tak wiele do zaoferowania, że zarówno w okresie wiosenno-letnim, jak i jesienno-zimowym gwarantuje moc wrażeń. 

Posiada bowiem atrakcje zarówno dla starszych, jak i młodszych turystów. To bez dwóch zdań doskonałe miejsce do spędzenia zimowych ferii w rodzinnym gronie. Decydując się na wyjazd, warto zawczasu zarezerwować miejsce w hotelu, najlepiej takim, który mieści się w bliskiej odległości zarówno od Dworca, jak i Starego Rynku. 

Hotel Korel swoją siedzibę ma w pięknej, historycznej dzielnicy miasta. Poza klasycznym wystrojem oraz obsługą na najwyższym poziomie, oferuje swoim gościom pokoje standard, comfort, biznes, double oraz premium. To zatem doskonałe miejsce na pobyt z dziećmi. Ponadto, wyróżnia się na tle innych poznańskich hoteli restauracją serwującą między innymi regionalne potrawy.

Więcej wpisów: